Najlepšie krovinorezy tipy na sezónu 2019

S príchodom slnka je nutné pamätať tiež na potrebu neustálej úpravy trávnika tak, aby pobyt na záhrade nebol ničím znepríjemňovaný. Pre veľké trávnaté plochy je určená kosačka, ale ani tá sa nedostane všade. Na horšie dostupné miesta je určený práve krovinorez.

Najlepšie benzínové krovinorezy

Najlepšie benzínové krovinorezy


Benzínové krovinorezy
svojím výkonom a konštrukciou predstavujú tých najvýkonnejších pomocníkov na trhu. Sú použiteľné na úpravu horšie dostupných častí trávnika, tak aj pre samostatné kosenie rozsiahlejších plôch s vyrastenou trávou.

Najlepšie akumulátorové krovinorezy

Najmodernejší segment na trhu s krovinorezmi predstavuje akumulátorové prístroje, ktoré fungujú na batériu. Pri ich užívaní tak nie je nutné po záhrade ťahať napájací kábel a zároveň sa jedná o úplne ekologický stroj.

Ako správne vybrať krovinorez?

Medzi tie najdôležitejšie kritériá, na ktoré je nutné brať ohľad pri výbere krovinorezu, patrí výkon motora, typ rukoväte, váha, šírka záberu a samozrejme tiež dostupnosť servisu a prípadných náhradných dielov.

Krovinorezy elektrické

Elektrické krovinorezy predstavujú pre svoju nízku hmotnosť a tichý chod dobrého pomocníka predovšetkým pre ženy a majiteľov menších plôch. Ich použitie je obmedzené dĺžkou kábla a nižší výkon zabraňuje v ich použití na vyššiu trávu či rozľahlejšie trávnaté plochy.